Lordoza szyjna zniesiona, delikatna skolioza

Witam, uprzejievprosze o interpretacje wyników RTG kręgosłupa szyjnego: lordoza szyjna zniesiona, delikatna skolioza, trzony c4, c5, c6 z osyteofitami, prawidłowej wysokości, tarcze międzykręgowe wpuklaja się dyskopatycznie w obręb kręgów, bardzo dobre wygięcie ku przodowi, bardzo słabe ku tyłowi, delikatna retrospondylolisteza c4-c3. Martwie się , niedawno miałam operacje kregozmyku l5-s1, a tu znowu cos jest źle. Pozdrawiam!

Witam serdecznie. W tej sytuacji konieczna jest konsultacja z lekarzem rehabilitantem gdyż zmiany tego typu zaburzają prawidłową architektonikę kręgosłupa i mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Wskazane są odpowiednie ćwiczenia korekcyjne.