Lordoza szyjna zniesiona z kyfotycznym ustawieniem w odcinku C4-C6

Witam, z mojego wyniku MR wynika, że "Lordoza szyjna zniesiona z kyfotycznym ustawieniem w odcinku C4-C6, Centralna przepuklina krążka mk C5/C6 z modelowaniem worka oponowego. Pęknięcie pierścienia włóknistego na tym poziomie. Zwężenie lewego otworu mk C5/C6." Dostałam skierowanie na operację - czy nie można tego wyleczyć rehabilitacją? Mój mąż twierdzi, że mam niski próg bólu więc może uda mi się jeszcze trochę wytrzymać?

Witam. Nie ma możliwości zachowawczego leczenia tak zaawansowanych zmian zwyrodnioniowych. Aby nie dopuścić do pogłębienie się zmian chorobowych konieczny jest zabieg operacyjny.