Lot samolotem do Chin we wczesnej ciąży

Witam, Chciałabym poruszyć temat podróżowania samolotem we wczesnej ciazy. Za dwa tygodnie mam zaplanowana delegacje do Chin na 8 dni pobytu, lot trwa 14 h ( Warszawa - Paryz, Paryz - Guzngzhou). Aktualnie jestem w 6 tygodniu ciazy, w czasie podrózy bedzie to 8 -9 tydzien, jest bardzo duzo opini dotyczących długich podróży, i zastanawiam sie czy podróżowanie samolotem ma wpływ na rozwój dziecka? Czy jest to bezpieczne? Bardzo prosze o pomoc i opinie. Pozdrawiam, Asia

Lek. Tomasz Budlewski

uważa się że najlepiej podróżować w II trymetrze ciaży. co do określenia bezpieczenstwa proponuje udac się do lekarza ginekologa, po badaniu bedzie mozna cos wiecej powiedzieć.