Lot samolotem po embolizacji tętniaka tętnicy

Witam Pana Doktora. Mam pytanie z dziedziny neurochirurgii naczyniowej. Moja mama jest 4lata po embolizacji tetniaka tetnicy przedniej laczacej o srednicy 8,5mm. Czy po tym czasie moze latac samolotem ? I czy w ogole kiedykolwiek. Bedzie mogla odbyc taka podroz. Z gory dziekuje, za odpowiedz.

Zgodnie z przyjętymi w medycynie lotniczej zasadami, jedynym bezwzględnym przeciwskazaniem do podróży samolotem jest zapalenie ucha wewnętrznego. Przebyta choroba Pani mamy zakończyla sie i nie ma powodów aby nie mogła latać samolotem.