Lot samolotem po operacji usunięcia zaćmy

Witam, Mam pytanie odnośnie operacji usunięcia zaćmy. Czy po takiej operacji istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do odbycia lotu samolotem, a jeśli tak, to w jakim terminie od takiej operacji można taki lot samolotem odbyć? Dziekuję i pozdrawiam.

Nie słyszałam,żeby nie można było latać po operacji zaćmy,nie ma publikacji na ten temat, Myślę,że normalne p-wsk. tak jak w zaleceniach pooperacyjnych-zakaz dzwigania, schylania, mycia głowy itp. pozrawiam