Łożysko centralnie przodujące w 15. tygodniu ciąży

Wczoraj lekarz podczas badania USG oznajmił mi, że mam łożysko centralnie przodujące, zachodzące na szyjkę macicy na 1 cm. Wiem, że to najbardziej niebezpieczny wariant. Czy w mojej sytuacji (jestem w 15 tygodniu ciąży) jest jakaś szansa, że to łożysko zmieni jeszcze położenie i niebezpieczeństwo minie? Słyszałam, że takie łożysko nie ma szans na zmianę położenia.

Witam,
łożysko nie zmieni już swojego położenia.
Wskazane jest odpoczywanie, leżenie, unikanie stresów i wysiłków w dalszej ciąży.
Każde krwawienie które Pani zaobserwuje musi być pilnie ocenione w USG na Izbie Przyjęc.