Lumbalizacja kręgu s 1, skrzywienie boczne w prawo
Mężczyzna, 30 lat. Zdiagnozowano u mnie lumbalizacja kręgu s 1, skrzywienie boczne w prawo, poza tym kręgosłup lędźwiowo-krzyzowy w obrazie RTG bez zmian. Ciągle odczuwam niewielki ból, ale najgorsze jest to skrzywienie boczne. Leczę się u lekarza reumatologa, który przepisał mi jedynie preparaty na wzmocnienie kości. Do jakiego specjalisty mam się umówić? Czy zabiegi fizjoterapii pomogą ?

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
Zabiegi fizjoterapeutyczne pomogą pod warunkiem postawienia właściwej diagnozy. Trzeba na początku zastanowić się z czego wynika Pański problem, a nie leczyć w ciemno objawy.
Taka diagnozę może postawić dobry fizjoterapeuta; na NFZ może się nie udać ze względu na obostrzenia prawne gdzie nie mogą tego robić Fixjoterapeuci.
Wiec proponuje Panu pójść prywatnie do jakiegoś, najlepiej z polecenia. Czyli proszę zapomnieć o laserach, ultradźwiękowych i innych banerach. To leczy objawy.
Jeśli odezwie się Pan do mnie to pomogę znaleźć kogoś dobrego.
Pozdrawiam,
Konrad Skrzat
Zabiegi fizjoterapii mogą pomóc. Np. reedukacja motoryczna, odtworzenie stabilizacji w danym odcinku, odtworzenie umiejętności motorycznych, nauka prawidłowych funkcji (chodzenie, dźwiganie, siedzenie, schylanie).