Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 6 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Lumbalizacja kręgu s 1, skrzywienie boczne w prawo

Mężczyzna, 30 lat. Zdiagnozowano u mnie lumbalizacja kręgu s 1, skrzywienie boczne w prawo, poza tym kręgosłup lędźwiowo-krzyzowy w obrazie RTG bez zmian. Ciągle odczuwam niewielki ból, ale najgorsze jest to skrzywienie boczne. Leczę się u lekarza reumatologa, który przepisał mi jedynie preparaty na wzmocnienie kości. Do jakiego specjalisty mam się umówić? Czy zabiegi fizjoterapii pomogą ?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Witam,

Zabiegi fizjoterapeutyczne pomogą pod warunkiem postawienia właściwej diagnozy. Trzeba na początku zastanowić się z czego wynika Pański problem, a nie leczyć w ciemno objawy.

Taka diagnozę może postawić dobry fizjoterapeuta; na NFZ może się nie udać ze względu na obostrzenia prawne gdzie nie mogą tego robić Fixjoterapeuci. Wiec proponuje Panu pójść prywatnie do jakiegoś, najlepiej z polecenia. Czyli proszę zapomnieć o laserach, ultradźwiękowych i innych banerach. To leczy objawy.

Jeśli odezwie się Pan do mnie to pomogę znaleźć kogoś dobrego.

Pozdrawiam, Konrad Skrzat

0

Zabiegi fizjoterapii mogą pomóc. Np. reedukacja motoryczna, odtworzenie stabilizacji w danym odcinku, odtworzenie umiejętności motorycznych, nauka prawidłowych funkcji (chodzenie, dźwiganie, siedzenie, schylanie).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy