Lumbalizacja kręgu S-1 w wyniku RTG

Witam.Dostałam wynik RTG Kręgosłupa Lędźwiowo-krzyżowy wyszło że LUMBALIZACJA KRĘGU S-1.Powiem że boli mnie ten krzyż i czasem jest tak że nie można wytrzymać.Prosze powiedzieć co mam dalej z tym robić

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie oraz łączna interpretacja powyższego badania. Proponuje udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.

Witam serdecznie,

Lumbalizacja polega na pełnym bądź częściowym braku zrostu kości krzyżowej. Może powodować występowanie bólów w okolicy kości krzyżowej, szczególnie w momencie gdy pacjent wykonuje czynności znacznie obciążające kręgosłup. Zwykle jednak przebiega bezobjawowo powodując zwiększenie ruchomości części odcinka lędźwiowego kręgosłupa.
Proszę udać się z wynikiem do lekarza zlecającego badanie celem konsultacji.

Pozdrawiam.