Lunatykowanie i wyjście z domu przez okno

mam problem , co jakiś czas zdarza mi się lunatykować po mieszkaniu ale ostatnio wyskoczyłem przez okno o 3 ciej nad ranem przez okno [ dzięki bogu mieszkam na parterze] i pobiegłem przed siebie , ocknąłem się około kilometra od domu w majtkach i na boso . jakoś dobiegłem do domu ale nie daje mi spokoju co to było . śniło mi się że jestem w nawiedzonym domu i uciekałem przez okno tyle pamiętam, następnie obudziłem się z kilometr od domu i tak naprawdę nie wiem co mam o tym myśleć.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Nie napisałeś ile masz lat, ale lunatykowanie u osoby dorosłej wymaga konsultacji z lekarzem. Możesz zasięgnąć porady neurologa lub zgłosić się do poradni leczenia zaburzeń snu.
Pozdrawiam

Dzień dobry
Z punktu widzenia psychoterapii można przypuszczać, ze jakieś
podświadome treści próbują panu coś przekazać. Pisze pan, że
lunatykowanie połączone jest z tym, co się panu śniło. Sen jest takim
połączeniem między tym, co nieświadome w nas, a tym co sobie
uświadamiamy. To wiadomość od nas do nas.
Serdecznie pozdrawiam Elżbieta Schabowska

Dzień dobry,
Lunatykowanie inaczej somnambulizm ma bardzo skomplikowane i wielorakie przyczyny. Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie pod kątem zaburzeń neurologicznych i psychologicznych. Czasem może być wynikiem przemęczenia, jednak polecam panu jak najszybsze udanie się do specjalisty w celu dokładnego zbadania przyczyn.
Pozdrawiam
Daniel Filipek