Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 2 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Lunatykowanie i zwidy

Witam mam prawie 18 lat i nadal lunatykuje jest to dla mnie bardzo uciążliwe najgorzej gdy mam nocować u koleżanki , wtedy chodzę po pokojach rozmawiam i mam różne ''Zwidy'' jak to sie mówi potocznie :) a nie chce iść do lekarza. Proszę doradźcie co mam zrobić . Najgorsze ze niedługo wyjeżdżam nad morze. Pozdrawiam :)
ponad rok temu

Miłość od pierwszego wejrzenia częściej przytrafia się mężczyznom

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. W pierwszej kolejności warto wyjaśnić przyczynę tego zjawiska.Często za lunatykowanie pośrednio odpowiedzialne są epilepsja, depresja, silny stres, przemęczenie, nadużywanie alkoholu lub kofeiny czy też występowanie zaburzeń oddechu w czasie snu - zazwyczaj wywołują je nieprawidłowości w budowie górnych dróg oddechowych (przerost migdałków, skrzywienie przegrody nosa) Konsultacja w Poradni Zaburzeń Snu jest również wskazana: celem różnicowania z innymi zaburzeniami snu oraz ewentualnych dalszych zaleceń.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, z tego, co opisujesz, wygląda na to, że jest to już dłuższy problem. Mimo niechęci do wizyty u lekarza, proponuję taką konsultację. Należy sprawdzić pod kątem neurologicznym, czy wszystko jest w porządku. W pewnych sytuacjach lekarz może także przepisać odpowiednie leki. Z poważaniem Izabela Makowska-Trzeciak

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy