Lunatykowanie u 20-latki

Witam mam pytanie związane z lunatykowaniem. Mam 20 lat i wciąż lunatykuje, chodzę, mówię coś a ostatnio nawet próbowałam otworzyć drzwi. Domyślam się że lunatykowanie jest wynikiem stresu ale ciężko jest powiedzieć swojego organizmowi, żeby się nie denerwował więc mam pytanie jak zapobiegać lunatykowaniu. Czy potrzebne jest przyjmowanie jakiś leków?Do kogo powinnam się zwrócić z pomocą?

Zaburzenia snu jeśli są faktycznie wynikiem stresu, trudności psychicznych stanowią wskaźnik o potrzebie zmiany. Na przykład zmiany trybu życia, zachowania. Jeszcze inaczej mówiąc stanowią wskazówkę, że jakieś ważne potrzeby nie są realizowane. Warto się temu przyjrzeć, potraktować poważnie w takim sensie, że organizm wysyła sygnały i jeśli się na nie nie zareaguje zacznie wysyłać inne, może bardziej niepokojące albo utrudniające życie (np somatyzacje). Zachęcam do przyjrzenia się swojemu życiu i zadbania o siebie albo we własnym zakresie albo z pomocą specjalisty (psychologa, psychoterapeuty).