Lunatykowanie u 21-latka

Witam. Wydaje mi się że od pewnego czasu lunatykuje. Głównie odczuwa to moja dziewczyna, gdyż objawia się to zachowaniami na tle seksualnym, których rano nie pamiętam. Również zdarza mi się przez sen zdjąć ubranie. Podobno w dzieciństwie miałem epizody lunatykowania. Czy mam się z tym zgłosić do seksuologa czy do jakigoś innego lekarza i czy w ogóle się zgłaszać? Pozdrawiam

Jeśli tak - mógłby Pan przemyśleć konsultację z neurologiem, który zaleci zapewne jakieś środki nasenne lub uspokajające. Seksuolog w tym wypadku na nic się nie zda, gdyż lunatykowanie (a seksomnia do tegoż spektrum należy) jest zaburzeniem snu, a nie zaburzeniem psychoseksualnym, którym zajmuje się seksuolog. Ewentualnie mógłby się pan zgłosić do psychologa w celu sprawdzenia czy w Pana życiu nie ma zbyt wiele stresu czy innych czynników, które mogłyby wpływać na pojawianie się seksomnii. Pozdrawiam.

Dzień dobry, myślę, że może się pan zgłosić do lekarza ogólnego który skieruje pana prawdopodobnie do neurologa. Konsultacja psychologiczna może być również pomocna. Pozdrawiam