Lunatykowanie u 22-latka

Jestem lunatykiem mam 22 lata. Podobno mój ojciec lunatykował. Wszystkie ataki które pamiętam tylko i wyłącznie wzbudzały we mnie lęk. Motyw się powiela: staje na środku pokoju i częściowo się uświadamiam, zaczynają się halucynacje głównie pająki i węże, które pełzają po moim łóżku. Przeżywam ogromny strach, przyśpiesza rytm serca, nie mogę kontrolować swoich ruchów(rola obserwatora). Po kilkunastu sekundach wracam na łóżko i kładę się, z wrażeniem że kładę się wśród węży. Terapia? Leczenie?

Aleksander Ropielewski

Zdecydowanie sugeruję wizytę u psychiatry lub psychologa. Należy ustalić czy przyczyną są zaburzenia psychiatryczne, czy też neurologiczne.