Lunatykuję - czy powinnam rozpocząć leczenie?

Witam, mam 17 lat i od niedawna zaczęłam lunatykować. Zdarzyło mi się to już dwa razy. Czy powinnam zwrócić się o pomoc do lekarza/poradni leczenia zaburzeń snu? Gdy byłam młodsza lunatykowanie nigdy mi się nie zdarzało. Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie,

somnambulizm (lunatykowanie) zdarza się głównie u dzieci, choć może wystąpić po raz pierwszy w wieku dorosłym. W różnicowaniu należy wziąć pod uwagę przede wszystkim padaczkę - stąd wskazana jest konsultacja neurologiczna i wykonanie EEG. Konsultacja w Poradni Zaburzeń Snu jest również wskazana: celem różnicowania z innymi zaburzeniami snu oraz ewentualnych dalszych zaleceń.

Z pozdrowieniami