Łupież pstry u 12-latki

Witam Serdecznie Oto pytanie: U mojej 12 letniej córki, lekarz zdiagnozował łupierz pstry. Czy odrazu iść z Nią do dermatologa, czy moze smarowac te miejsca odpowiednia maścią... Pozdrawiam Katarzyna

Skuteczny w leczeniu łupieżu pstrego jest preparat Zoxiderm 150 w formie emulsji, dostępny w aptece bez recepty. Nalezy stosować go 1xdz przez min. 5 dni.
Po umyciu, jeszcze w wilgotną skórę trzeba wmasować niewielką ilość płynu ,a po 5 minutach spłukać letnią wodą. Jeśli zmiany będą się utrzymywać należy udać się do lekarza w celu różnicowania z innymi stanami chorobowymi skóry.