Łuskanie guza prostaty oraz radioterapia

Mój tata 14 miesięcy temu miał łuskanie guza prostaty oraz radioterapię.Bywa, że jeszcze czasami oddaje mocz z krwią czy jest to normalne po tak długim czasie od zabiegu czy jest to niepokojące? Dodatkowo w zeszłym tygodniu miał koronografię i krwawienie w moczu się nasiliło na krótki czas, jednakże w tej chwili występuje 1-2 razy dziennie.

Rafał Stando

Jest to możliwe, aczkolwiek wymaga wizyty kontrolnej w Poradni Urologicznej, być może nawet cystoskopii, w celu wykluczenia innych patologii (guz pęcherza moczowego, nerki), które również mogą objawiać się krwiomoczem. Niemniej jednak krwiomocz bywa skutkiem ubocznym leczenia napromienianiem, zwłaszcza jeśli było skojarzone z brachyterapią. Na czym polega "łuskanie guza"?

Witam , nie istnieje zabieg pod nazwą "łuskanie guza prostaty"! Proszę zgłosić się do onkologa leczącego prostatę celem przeprowadzenia odpowiednich badań i ew. leczenia! z.żurawski