Łuszcząca i sucha skóra na czole

Jak domowym sposobem moge pozbyć się luszczacej i suchej skóry na czole?

Lek. Tomasz Budlewski

Najprostszym domowym sposobem pozbycia się suchej skóry jest smarowanie jej olejem spożywczym np. oliwą z oliwek lub oliwą z pestek winogron itp. Przed pierwszym użyciem oliwy proponuję wypróbowanie jej na niewielkiej powierzchni skóry. W razie pojawienia się jakiejkolwiek wysypki, świądu, itp proszę dalej jej nie stosować. W razie utrzymywania się problemu proponuję skierować się do dermatologa lub spróbować najlepiej hipoalergicznego kremu nawilżającego dostępnego w każdej aptece.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę stosować preparaty silnie natłuszczające, tj. emolienty. Jeśli nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów, proszę udać się do lekarza POZ.