Łuszcząca się skóra głowy u 5-latka

witam jestem mamą wspaniałego 5lata :) jakiś czas temu zauważyłam w jednym miejscu na głowie skupisko suchej łuszczącej sie skóry. bylam z nim u lekarza który przepisał mu masc na bazie olejku. wszystko zeszło ale ostatnio zauważyłam nawrót i ma łysawe na głowie w tym miejscu gdzie wystepuje łuszcząca skóra do jakiego lekarza mam sie zgłosić?? i czy to są bardzo niepokojace zmiany skórne?? z góry dziekuje za odpowiedz Marta

Witam,
zdecydowanie do dermatologa. Zmiana została prawdopodobnie zakwalifikowana jako pseudotinea amiantacea, być może byłaby tu kwestia doleczenia (zastosowanie sterydu misjcowo, zmian szamponu)- ale może to być tez rodzaj grzybicy skóry; specjalista jest w stanie to ocenić i ewentualnie zaproponowac odpowiednie badanie.
Pozdrawiam