Łuszcząca się skóra na skrzydełkach nosa

Witam. Mam 24 lata. Strasznie luszczy, schodzi mi skórka z nosa. Najgorzej jest na skrzydełkach. Mam straszny katar, byc może to jest powodem suchości skóry na nosie. Ciagłe wydmuchiwanie. Oprócz suchej, luszczacej sie skory na nosie , powstało kilka popekanych naczynek . Nie wyglada to za fajnie. Chciałbym sie dowiedziec jak mogę zwalczyc ta sucha skore i pzobyc sie tych nacznek. Proszę o pomoc. Pozdrawiam. Adrian

Witam serdecznie

Uszkadza Pan naskórek na skrzydełkach nosa przez wydmuchiwanie nosa. Proszę używać delikatnych chusteczek, a skrzydełka nosa zabezpieczać kremem ochronnym np. Alantan.
Popękane naczynka na skrzydełkach nosa można usunąć u kosmetologa.

serdecznie pozdrawiam

IJ

Dzień dobry,

Proszę smarować skrzydełka nosa kremem nawilżającym. W celu usunięcia rozszerzonych naczynek proszę udać się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej, który po wykluczeniu przeciwwskazań zamknie naczynia laserem.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,

Nos powinien Pan smarować łagodzącym kremem ( np Cethapil ) a jak kondycja skóry się poprawi można wdrożyć laserowe zamykanie naczynek.

Pozdrawiam