Łuszczące się zmiany na skórze 3-miesięcznego dziecka

Witam serdecznie! Zauważyłam kilka dni temu suchą, czerwoną plamkę na czole u mojego trzymiesięcznego synka. Plamka raz jest większa raz mniejsza. Czerwona obwódki i nieco jaśniejsza w środku (suchy, łuszczycy sie środek). Wczoraj pojawiła sie kolejna nieco mniejsza plama obok :-( To jedyne dwa miejsca na twarzy Dodam ze syn nie ma zasnycj innych zmian na ciele. Jest karmiony mlekiem modyfikowanym Hipp organic. Licze na odpowiedz. Dziekujemy

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zmiany mogą mieć wiele przyczyn, w tym najbardziej prawdopodobne wydają się być alergia lub infekcja. W celu ustalenia etiologii zmian sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą, który podczas bezpośredniej wizyty dokładnie oceni zmiany oraz wdroży dalsze postępowanie.