Łuszczenie i pękanie skóry na uszach u 48-latki

Witam, mój problem polega na tym że od pewnego czasu łuszczą mi się uszy i pękają, ostatnio są zaczerwienione i napuchnięte. Jestem obecnie za granicą i nie mam możliwości udania się do lekarza do kraju wracam w niedziele. Pozdrawiam Anna

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z infekcją grzybiczą.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w pierwszej kolejności wykluczyć należy bezpośredni wpływ promieniowania słonecznego i w tym wypadku zastosować należy bezpośrednią osłonę + krem z filtrem. Łuszczenie się skóry może też wynikać z wysuszenia - w tej sytuacji pomóc może krem nawilżający. Opisywane objawy są bardzo niespecyficzne, w dalszej kolejności wykluczyć należy grzybicę, ale tutaj wskazany jest już kontakt z lekarzem.