Łuszczenie się błony śluzowej i pęcherzyki w jamie ustnej

Od dłuższego czasu mam problemy z jamą ustną. Łuszczy się błona śluzowa, szczególnie rano. Dosłownie z przestrzeni międzyzębowych wyciągam podłużne zwałkowane "skrawki" błony śluzowej. Pojawiają się również malutkie, niebolesne pęcherzyki wypełnione płynem lub krwiste które znikają po ok. 12 godz. Wykluczono pęcherzyce, pemfigoid, twardzinę, toczeń.... Mam za to hpv jamy ustnej. Czy ma to związek? Co to może być? Periodentolog u którego byłam nie wie.. Proszę o wskazówki co to może byc?

Aleksander Ropielewski

Na pewno infekcja HPV jamy ustenj może dawać podobne objawy. W takim przypadku stosuje się leczenie zachowawcze i objawowe, łagodzace dolegliwości bólowe i osuszające rany. Przy braku zaburzeń odporności infekcja HPV powinna przejść samoistnie.