Łuszczenie się błony śluzowej w jamie ustnej

Witam, Od jakiegoś czasu mam taki problem, że łuszczy mi się błona śluzowa w buzi. Najczęściej rano, po umyciu zębów. Jaka może być tego przyczyna? Czy powinnam zgłosić się z tym do lekarza?

Przyczyną mogą być składniki pasty do zębów. Zalecam zmianę pasty, najlepiej na jak najbardziej naturalną, bez sztucznych drażniących składników (można np. przygotować w domu pastę z oleju kokosowego). Jeżeli złuszczanie nabłonka nie minie należy udać się do lekarza.