Łuszczenie się skóry na głowie i przetłuszczanie się włosów

Od około miesiąca mam problem, bowiem na skroniach, na linii gdzie pojawiają się włosy skóra bardzo się łuszczy. Myję włosy codziennie ponieważ się przetłuszczają, dokładnie wypłukuję a ciągle się to pojawia. Ile razy to wydrapuję za godzinę znów się pojawia. Smaruję to maścią z witaminą A lecz niewiele pomaga. Proszę o pomoc nigdy wcześniej mi to nie doskwierało :(

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim proszę się zastanowić, czy przypadkiem nie zmieniła Pani ostatnio szamponu do włosów, żelu do mycia twarzy, toniku, itd? Takie łuszczenie skóry może być bowiem objawem podrażnienia lub zmian alergicznych. Może być to jednak także klasyczny łupież. Sugeruję zatem konsultację lekarza POZ, który oceni zmiany oraz zaleci właściwe leczenie.