Łuszczenie skóry po peelingu enzymatycznym

Witam! Tydzień temu zastosowałam na twarz peeling enzymatyczny.Mam twarz mieszaną i wrażliwą,dlatego zdecydowałam się na taki delikatny peeling.Niestety z niewiedzy wykonałam go 3 dni pod rząd,gdyż z braku natychmiastowych efektów myślałam,że jest nieefektowny. Teraz już od około 6 dni bardzo łuszczy mi się skóra w strefie T pomimo smarowania jej nawilżającymi kremami m.in. Cetaphilem. Chciałabym spytać po jakim czasie moja twarz wróci do normalnego stanu i co może jeszcze jej pomóc? Pozdrawiam

Witam to naturalny efekt po takim peelingu, całkowita regeneracja naskórka trwa 21-28dni. Polecam zastosować krem la roche posay cicaplast .

A peeling enzymatyczny polecam wykonywać raz w tygodniu po 3-5 minut trzymając preparat na skórze.

Witam - odpowiedź od mojej przyjaciółki - pani Agnieszki Gomolińskiej:
W tej chwili najlepszym preparatem byłby: http://marinex.com.pl/preparaty.html#topc.
Skóra zregeneruje się do 30 dni - tyle potrzeba do przebudowy naskórka.
Uszkodziła Pani płaszcz lipidowy naskórka stąd podpowiedź co do preparatu.
Znajdzie go Pani w aptece.

Z poważaniem
Agnieszka Gomolińska