Łuszczyca a zrobienie sobie tatuażu

Witam piszę z zapytanie odnośnie tatuażu. Mam łuszczycę już 10 lat. Na początku gdy pojawiły się spore wysiewy leżałam w szpitalu, pozostała mi jedynie do dnia dzisiejszego na skórze głowy i pojedyncze na ciele. Nie mam wysiewów podczas skaleczeń, jednak martwią mnie konsekwencje jakie mogą wiązać się ze zrobieniem tatuażu. Czy można jakoś sprawdzić ,czy zrobienie tatuażu nie wpłynie na mój organizm negatywnie?

W swojej praktyce spotkałem kilkakrotnie pacjentów, u których wykwity łuszczycowe wysiewały w miejscu tatuażu, albo uporczywie trzymały się w tym miejscu mimo ustępowania w innych lokalizacjach. Robiąc tatuaż ryzykuje Pani.