Łuszczyca i grzybica oraz zaczerwienienie pomiędzy palcami i wokół odbytu

Witam, choruje na łuszczycę oraz grzybicę, którą kiedyś miałem i zaleczyłem, a teraz znowu mam między palcami u nóg i paznokciach , wokół odbytu pojawiło się zaczerwienienie, i to się rozszerza. Nie umiem sam zdiagnozować czy to łuszczyca, czy grzybica chcę to leczyć. Chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś specjalne badania które mi powiedzą, że na paznokciu mam łuszczycę a nie grzybice albo odwrotnie. pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do dermatologa po badaniu będzie można ustalić prawdopodobną przyczynę i zalecić odpowiednie postępowanie lecznicze.