Łuszczyca krostkowa stóp i bolesne wrzody

dzien dobry,ponawiam swoje pytanie bo nie otrzymalam odpowiedzi.od lat choruje na luszczyce krostkowa stop.trzeci raz w ciagu roku mam chyba zaostrzenie.pojawiaja sie bardzo bolesne guzy cos jak wrzody w ktorych pozniej zbiera sie ropa z krwia.ostatnio lekarz mi nacial taki jeden ale jeszcze sie dobrze nie zagoilo a juz tworzy sie nastepny i na drugiej stopie tez.mam utrudnione leczenie bo przebywam,pracuje za granica.czy to luszczyca,jak moglabym sama sobie pomoc?pozdrawiam i dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by bez oceny zmian stwierdzić czy jest to cukrzyca. Zdecydowanie proszę jednak nie bagatelizować objawów, tylko skonsultować się ze specjalistą dermatologiem, który oceni zmiany oraz pokieruje dalszym postępowaniem.