Łuszczyca od 13 lat a martwica skóry

czy na łuszczyce można umrzeć ?Choruje na tą chorobę już bardzo długo ok 13 lat.leki stosowane "dermovate, masc klobeder"czy sa dobre szampony do włosów odnosnie łuszczycy ,bo na głowie mam tego najwiecej .czytałam tez o skutkach leczenia dermovate....czy faktem jest ze jak długo sie używa tego preparatu to mozna dostac MARTWICY SKÓRY.
KOBIETA ponad rok temu

Dermovate i klobederm to bardzo silne preparaty sterydowe, przewlekle stosowanie wiąże sie zawsze z możliwością wystąpnienia szeregu działań niepożądanych mi.in. zaników skóry, rozstepow, trądzikorożowatego zapalenia skory, sklonności do infekcji. Myśle, ze należałoby porozmawiać o tym z lekarzem prowadzącym

Witam. Tak. Przewlekle. Stosowanie. Masci. Sterydowych. Moze. Powodowac. Zaniki skory wszystko zalezy. Od czestotliwosci stosowania tych masci. Szampon. Na luszyce. Dobrze jak zawiera. Dziegdz. Pozdrawiam