Luteina a wpływ na owulację

Witam. Lekarz przepisał mi luteinę 2*1tabl od 14dnia cyklu przez 10dni z powodu długich cykli 36-38dni,staramy się z mężem o dzidziusia i czy to prawda że luteina hamuje owulację? w tych dniach kiedy mam zacząć brać luteinę powinna wystąpić u mnie owulacja. Bardzo proszę o odpowiedz.

Piotr Pilarski

Luteina zawiera hormon progesteron czyli ten który dominuje w 2 fazie cyklu oraz w ciąży. Hamuje on owulację jednak ma Pani zalecenia aby przyjąć go od 14 dnia czyli teoretycznie po owulacji. Takie postępowanie przyjmuje się w celu uregulowania cyklu kobiety.

Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Nie jest to prawdą. Luteina, ułatwia pęknięcie pęcherzyka Graffa i owulację.