Luźne i cuchnące stolce z domieszką śluzu u 20-miesięcznego dziecka

Mój syn ma 20 miesięcy.Od ponad tygodnia 2-3 razy dziennie robi luźne,cuchnące stolce z domieszką śluzu.Przez 7 dni dawałam mu smectę ale bez efektu.Wczoraj lekarz zapisał hidrasec.Dziecko chodzi do żłobka.Nie zmieniałam mu ostatnio diety,a od kiedy ma biegunkę dostaje lekkostrawne rzeczy i b.mało mleka.Nie miał gorączki ani innych objawów choroby.Największy stolec oddaje rano.Biegunka przyszła nagle,wcześniej robił normalne kupki.Co może być przyczyną?Proszę o odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Należy wykonać badania dodatkowe - badanie krwi ogólne i biochemiczne wraz z profilem wątrobowym i aktywnością amylazy i lipazy trzustkowej, a także posiew kału. Trudno jest mi wskazać jednoznacznie przyczynę dolegliwości. Po przeprowadzeniu diagnostyki powinno udać się zawęzić możliwe rozpoznania.