Luźne stolce a możliwość niewchłonięcia się tabletki antykoncepcyjnej

Witam, wczoraj przyjęłam tabletkę antykoncepcyjną o standardowej porze, niestety około 1,5h później trochę mnie pogoniło i miałam bardzo luźny stolec, sytuacja powtórzyła się jeszcze raz, tym razem 3h od wzięcia tabletki. Czy powinnam to traktować jako ostrą biegunkę i brać pod uwagę możliwość niewchłonięcia się tabletki? Później już się to nie powtórzyło. Od czasu wzięcia tabletki minęło ponad 12h, była to 17 tabletka z 1 opakowania. Co powinnam zrobić? Czy jestem zabezpieczona?

witam,
zalecałabym wówczas przyjęcie dodatkowej tabletki zapasowej i kontynuiowanie blistra do końca o stałej porze.
Ochrona mogła zostać zaburzona i proponuję dodatkowe zabezpieczenie do końca cyklu