Luźne stolce a nerwica u 24-letniej osoby

Od pewnego czasu mam na zmianę normalne oraz luźne, niekiedy wodniste stolce (szczególnie rano). Kolor od brązowego do jasnobrązowego. Wykonałem badanie ogólne kału (wszystkie parametry ok, choć konsystencja - miękka), posiew (wyhodowano tylko naturalną florę kału), lamblia (ujemny), krew ustajoną 2x (ujemny), pasożyty 3x (ujemny) oraz badanie moczu (bilirubina ok), morfologia krwi (ok). Nie odczuwam dolegliwości bólowych brzucha, mdłości czy wymiotów. Dodam, że choruję na nerwicę.

Dzień dobry,

zdarza się, że takie objawy towarzyszą dolegliwościom psychicznym. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest konsultacja u psychologa lub psychoterapeuty. Zbada on dokładniej Pana problem i oceni czy jest to somatyzacja.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk