Luźne stolce i krwawienie z odbytu

Mam 32 lata Ok 9 lat temu pierwszy raz zauważyłem krew w stolcu. Potem pojawiała bardzo rzadko co 3-5 miesięcy na kilka dni. Od ok 3-4 lat mam stolce bardziej luźne. Zawsze 1 raz rano. Od ostatnich 4 miesięcy pojawia mi się krew czerwona pokrywająca obwód stolca dość regularnie. Raz ledwo widoczna raz bardziej. Ostatnio podczas parcia krwi było sporo na papierze oraz na stolcu i pojawiła się wydzielina o kolorze bardzo jasnym żółtym bądź bezbarwnym. Nic mnie nie boli, badania krwi są w normie.

witam,
byc może to krwawienie z hemoroidów.
Powinien Pana zbadać lekarz per rectum i ocenić czy krwawienie pochodzi z guzków krwawniczych.
W leczeniu należałoby stosować czopki/sztyfty na hemoroidy