Luźne stolce i mniejszy apetyty u 9,5-miesięcznego dziecka

Mój synek ma 9,5 miesiąca. Od 3-4 dni robi 2 do 4 razy dziennie luźną kupkę i ma przy tym gorszy apetyt. Dzisiaj zauważyłam, że kupka jest koloru żółtego. Nie ma przy tym gorączki i zachowuje się jak zwykle. Dodam tylko, że karmiony jest piersią, ale również innymi pokarmami stałymi. Co to może oznaczać i czy są powody do niepokoju?

Małgorzata Panek

Zmiany charakteru stolca mogą być związane ze zmianą diety i zmianą aktywności enzymów trawiennych u dziecka wraz z wiekiem (gorsza tolerancja laktozy). Jeśli poza luźniejszymi stolcami nie ma innych objawów, radziłabym tylko obserwować malucha. W przypadku gorączki, niechęci do jedzenia, wymiotów czy bólu wybudzającego ze snu , proszę udać się z dzieckiem do lekarza pediatry.
Pozdrawiam