Luźne stolce od ponad roku a IBS

Mam 21 lat i od ponad roku posiadam luźne stolce (w kawałkach lub porozrywane, postrzępione) jest to moja jedyna dolegliwość. Nie posiadam bóli brzucha, krwi w stolcu. Robiłem test na krew utajoną 3x zawsze negatywny. Stolec oddaję 1-2 razy dziennie, zawsze rano po przebudzeniu (max 1h od wstania). Nie przebudzam się w nocy z potrzebą oddania stolca. Gdy się wypróżnię,nie czuję potrzeby ponownego wypróżnienia. Moje pytanie brzmi czy to na pewno nie jest nowotwór? (to mnie martwi) A bardziej IBS?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

proszę skontaktować się z lekarzem POZ w celu zlecenia badań. Badania rozwieją Pańskie wątpliwości.

Pozdrawiam