Luźne stolce u 22-latka

Witam, mam 22 lata i od pol roku mój stolec jest luzny, czasem zdaza sie ze jest prawidlowy. Mialem robione USG jamy brzusznej, gastroskopie, badanie kalu (na obecnosc krwii, choroby jelit i pasozyty), krwii (pelna morfologia oraz dodatkowo aspat alat i amylazy)i moczu. Wyniki wszystkich badan sa prawidlowe. Czy to cos bardziej ukrytego czy poprostu stres lub zle nawyki zywieniowe? Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

warto byłoby zrobić dodatkowo kolonoskopie. Jeśli nie wiąże się z utratą masy ciała oraz nie występuje ból budzący w nocy to najprawdopodobniej są to zaburzenia czynnościowe wymagające leczenia zachowawczego.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza. Bez badania i przeanalizowaniu wszystkich wykonanych badań dodatkowych nie można nic powiedzieć.

Małgorzata Panek

Pana objawy mogą być związane z nieprawidłowym żywieniem (nadmiar cukrów prostych - słodzone napoje gazowane, słodycze itp) lub ze stresem - tzw. zespół jelita drażliwego.
Proszę udać się z wszystkimi wynikami badań do gastrologa.
Pozdrawiam