Luźne stolce w 29 tygodniu ciąży

Witam.Jestem w ciąży w 29 tyg.,przyjmuję nospa forte,euthyrox 75 oraz vigantolette 1000 jednostek dziennie.Czy w/w leki mogą powodować luźne stolce?I w jaki sposób można zaradzić luźnym stolcom.Nadmienię,iż dzieje się tak ok.3 razy dziennie.Z góry dziękuję za odpowiedź.

witam. Biegunka może być zarówno skutkiem ubocznym przyjmowanych leków jak i wynikiem stresu, niestrawności, alergii czy infekcji wirusowej. Jeśli objawy nie mają tendencji do samoistnego ustępowania powinna Pani zgłosić się do lekarza który jednoznacznie ustali ich przyczynę.

Wymienione leki nie powinny powodować opisanych objawów. Jeśli dolegliwości będą utrzymywały się proszę skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym lub lekarzem rodzinnym.