Luźne stolce ze śluzem u 14-miesięcznego dziecka

Witam, moje 14- miesięczne dziecko oddaje luźne stolce ze śluzem i to czasem jest bardzo obfity a nawet często sam śluz bez kupki. Dzieje się tak od miesiąca, jest lekka poprawa bo z 10 kupek dziennie spadło do 3-4 dziennie ale i tak trwa to zbyt długo. Dostaje do picia saszetki typu smecta - ( dioralyte ) Oprócz tego nie ma żadych innych objawów ani gorączki ani wysypki ani ja brzuszek nie boli, wszystko niby jest ok tylko właśnie ten śluz mnie nie pokoi. Co mam robić??

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji warto zgłosić się do lekarza aby rozszerzyć diagnostykę. Trudno jednoznacznie powiedzieć co może być powodem takich dolegliwości. Konieczne są dodatkowe badania.