Luźny stolec a przyjęcie kolejnej tabletki antykoncepcyjnej

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne 24 4. Dzisiaj o godzinie 22:15 wzięłam trzecią tabletkę z pierwszego tygodnia, a około północy wystąpił jeden luźny stolec (ze śluzem). Niestety nie mam zapasowego opakowania tabletek. Czy z uwagi na fakt luźnego stolca jest konieczność wzięcia kolejnej, czwartej' tabletki jak najszybciej? Współżycie prawdopodobnie będzie miało miejsce dopiero za tydzień, czy muszę się wtedy dodatkowo zabezpieczyć? Proszę o szybką odpowiedź i pozdrawiam.

Małgorzata Panek

Jeden luźny stolec w około godzinę po przyjęciu tabletki nie powinien wpływać na skuteczność działania antykoncepcji (niskie ryzyko). Dla całkowitej pewności może się Pani dodatkowo zabezpieczać w dni płodne podczas tego cyklu.
Pozdrawiam