Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 6 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Luźny stolec - czy antykoncepcja jest zachowana?

Witam serdecznie. Mój problem jest następujący - od kilku miesięcy regularnie biorę tabletki antykoncepcyjne Y********* , o godz. 20:00. Na środę przypadała 1sza tabletka z blistra , którą wzięłam. W czwartek odbył się stosunek, z wytryskiem na zewnątrz (ręce), w sobotę w ciągu dnia wystąpił luźny stolec, w niedzielę ok. 5 godzin po przyjęciu tabletki wystąpiła biegunka (o godz. 1 w nocy oraz 2 w nocy). W poniedziałek przyjęłam tabletkę o godz. 19:00. Bardzo proszę o odpowiedź, czy jestem nadal zabezpieczona? Czy istnieje ryzyko ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam!

Nie ma powodów do obaw. Przyjmuje się, że czas wchłanania tabletek antykoncepcyjnych wynosi maksymalnie 3 -4 godziny od zażycia. Biegunka po 5h od przyjęcia tabletki nie ma więc żadnego wpływu  na działanie leku.
W przypadku wystąpienia ostrej biegunki do 4h od zażycia tabletki należy niezwłocznie zażyć kolejną. Jeśli pominie się pigułkę w pierwszym blistrze należy przez następne 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy