Luźny stolec - jaka przyczyna?

Witam! Od jakiegoś czasu zauważyłem, że podczas wypróżnienia się mój stolec jest luźny, taki półpłynny. Nie widziałem w nim domieszki krwi ani śluzu, wypróżniam się raz dziennie rano. Dodatkowo odczuwam taki dziwny jeśli to można nazwać ból w podbrzuszu, który nasila się gdy kładę się na plecach, jednak nigdy nie budził mnie on w nocy. Dla ułatwienia podaję na zdjęciu gdzie ten ból jest umiejscowiony (zdjęcie nie moje, jednak chodzi tu tylko o okolice występowania bólu). http://zapodaj.net/6f1b81e6c649.jpg.html Dodam, że miałem robione badania takie jak : OB, Morfologia, AlAT, AspAT, cholesterol (zwykły, LDL i HDL), bilirubina, trójglicerydy. Wszystkie badania wyszły w normie. Dodam, że mam obecnie niecałe 18 lat.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W przypadku przewlekłej biegunki z towarzyszącym bólem podbrzusza konieczna jest diagnostyka zaburzeń. Z tego co wspominasz, wynika że podstawowe badania laboratoryjne miałeś wykonane, w takim układzie następnym krokiem powinno być wykonanie badania USG, ew kolonoskopii. Z tego też powodu zalecałabym wizytę u lekarza rodzinnego, który zaplanuje kolejność badań.
Pozdrawiam.