Łyse miejsce na czubku głowy

Dzień dobry. Mam pytanie. Pojawiło mi się na głowie - dokładnie na czubku głowy- łyse ognisko. Jak może być tego przyczyna i czy takich ognisk może pojawiać się więcej?

Proszę udać się na konsultację do trychologa lub dermatolog, lekarz przeprowadzi wywiad, obejrzy zmienione miejsce, być może zleci badania i dopiero wdroży leczenie.