Łysienie androgenowe i niski poziom DHEA

Mam 59 lat i chorobę Hashimoto. Moim problemem jest stwierdzone łysienie androgenowe. Poziom ferrytyny, androstendion, testosteron i prolaktynę zbadałam i są w normie. Mam zbyt niski poziom DHEA SO 4 117 przy normie 148-407 mg/dl. Czy może on być przyczyną wypadania włosów i czy mogę sama uzupełnić sobie DHEA za pomocą tabletek bez recepty (np. stymen 10 mg). Nie ma szans na szybką wizytę u dobrego endokrynologa.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.