Łysienie androgenowe o wynik badania krwi

Witam,co można stwierdzic na podstawie tych badan?Mam silne łysienie androgenowe WBC - TYLKO 3,4 ( norma od 4 do 10 jakos tak) Gra 1.8 ( normy od 3 do 32) Lym 45.8 ( normy od 20 do 45),reszta normalnie żelazo - strasznie wysokie ponad 200 tsh - 2.29 - norma prolaktyna - 31.33 ( normy od 5 do 35) testosteron - 0.83 ( normy od 0.35 do 3.20) Czemu WBC takie niskie, a zelazo bardzo wysokie?

Dzień dobry,

Powinna skontaktować się Pani z dobrym lekarzem. Warto poszerzyć diagnostykę. Jeśli chodzi o wysokie żelazo, to może mieć Pani zaburzenia gospodarki polegające na nadmiernym gromadzeniu się tego pierwiastka. Warto dodatkowo oznaczyć transferynę i ferrytynę i wówczas zastanowić się nad przyczyną tak wysokich wartości - hemochromatoza, inne przyczyny... Warto przyjrzeć się Pani diecie w ostatnich dniach przed badaniem, Jeśli chodzi o normę dla prolaktyny, to wynosi ona do 25, jeśli PRL wynosi > 25, to jest to już wskazanie do wykonania testu z metoclopramidem. Niestety niektóre laboratoria drukują normy, które nie są właściwe według obecnej wiedzy. W codziennej praktyce spotykam się z tym bardzo często - chociażby normy dla prawidłowego stężenia glukozy - wynoszą od 70-99 mg/dl, według niektórych laboratoriów do 106 mg/dl, co jest nieprawdą, bo taka glikemia na czczo to według obecnie obowiązujących norm - nieprawidłowa glikemia na czczo, czyli stan przedcukrzycowy. Jeśli chodzi o niskie wartośći WBc, to konieczne jest dokladne zebranie wywiadu z Panią i zbadanie Pani. Wówczas można dobrać odpowiednie leczenie mające na celu poprawę Pani odporności. Proszę poszukać dobrego lekarza w Pani miejscowości, który znajdzie czas, by "pochylić się" nad Pani problemami.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz