Łysienie plackowate a terapia DCP

Choruję od 12 roku życia na łysienie plackowate, mam 24 lata. Straciłam wszystkie włosy, obecnie alopecia totalis, włosy łonowe również wypadają, brak brwi. Obecnie (ponad miesiąc) jestem na naświetlaniach puva, które niestety nie pomagają. Dermatolog doradził mi, że ostatnią deską ratunku są sterydy. Jednak czytałam wypowiedzi, iż niekonieczna jest ich skuteczność, a dużo ryzyka niosą ze sobą. Czytałam dużo komentarzy na forach w internecie (już nawet dawniej o DCP sprowadzanym z Niemiec i ogólnie o DCP, że naprawdę pomaga). Dlaczego lekarz mi tego nie proponuje? Gdzie znajdę lekarza, który by mi wystawił receptę na DCP? Poznań/Głogów Pozdrawiam, Agnieszka B.

Witam serdecznie!

Leczenie łysienia plackowatego to prawdziwe wyzwanie. PUVA jest skuteczna u części pacjentów. Natomiast większą skuteczność obecnie przypisuje się stosowaniu sterydów - tutaj należy rozważyć korzyści z terapii w zestawieniu z powikłaniami długotrwałego leczenia.

Rzeczywiście również terapia DCP daje obiecujące wyniki- proszę zapytać o terapię swojego lekarza prowadzącego. Niestety nie potrafię podać w tej lokalizacji gabinetu stosującego tę metodę leczenia.

Pozdrawiam