Łysienie plackowate - jakie wykonać badania?

Mam 21 lat i od dziecka mam atopowe zapalenie skóry, leczone dermatologicznie (także sterydami). Mam gęste, grube i długie włosy. Ok. 7 miesięcy temu, w czasie wakacji za granicą, zauważyłam pierwszy placek wielkości ok. 2 cm średnicy w okolicach szyi z tyłu głowy. Po powrocie do kraju natychmiast udałam się do mojego dermatologa, który przepisał leki i naświetlania. Niestety nic to nie pomogło, a placek rozrósł się obecnie do wielkości ok.8 cm, pojawiły się kolejne, także na środku głowy. Co robić? Jakie badania wykonać koniecznie, aby z wynikami raz jeszcze udać się do innego specjalisty i tam szukać ratunku. Jestem przerażona wizją utraty wszystkich włosów. Czy o diagnozę i leczenie powinnam pytać u dermatologa czy np. u immunologa? Czy w Krakowie jest jakaś poradnia lub klinika, która ma dobre wyniki w leczeniu łysienia plackowatego? Czy wszystko musi być wykonywane odpłatnie, jestem studentką i nie stać mnie na drogie leczenie. Dziękuję za wyczerpującą poradę.

Witam serdecznie!

Łysienie plackowate często występuje u osób spokrewnianych, stosunkowo często
choroba pojawia się również u dzieci. Podłoże prawdopodobnie jest
genetyczne,  polegające na zaburzeniu układu odpornościowego - organizm
wytwarza sam substancje skierowane przeciwko własnym tkankom. Choroba często
współistnieje z innymi chorobami o podłożu autoimmunologicznym: toczeń,
reumatoidalne zapalenie stawów, choroby tarczycy, bielactwo, zapalenie jelit.
Pani leczenie raczej nie ma związku z chorobą dzieci.

Niestety jeżeli chodzi o leczenie sprawa nie wygląda dobrze, gdyż nie zawsze
uzyskuje sie zadowalające efekty terapii. Nie ma również leku
zapobiegającego wystąpienia chorobie. Konieczne jest prowadzenie leczenia
pod okiem dermatologa - nie jest konieczne skierowanie, tak więc może Pani zmienić przychodnię. Leczenie w ramach narodowego funduszu zdrowia jest bezpłatne, tak więc powinna Pani wybierać gabinety, które mają podpisane taką właśnie umowę. Jeżeli chodzi o Kraków to proszę spróbować skontaktować się z przychodniami klinicznymi przy Uniwersytecie Medycznym.
Polecam artykuły poświęcone tej tematyce:

http://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-lysienia-plackowatego

http://portal.abczdrowie.pl/czy-lysienie-plackowate-mozna-wyleczyc

http://portal.abczdrowie.pl/jak-wyglada-terapia-lysienia-plackowatego

http://portal.abczdrowie.pl/czym-sie-objawia-lysienie-plackowate.

Pozdrawiam