Łysienie plackowate u dziecka

Moja 5 letnia córeczka ma łysienie plackowate, włoski najpierw wypadły wokół małej ranki na głowie, a potem w kilku innych miejscach. Byłam u dermatologa i nacieram te łyse placki sterydem. Minęły już 2 miesiące a ta ranka nadal jest niezagojona. W dodatku na łydce pojawił jej się nowy pieprzyk, czarny okrągły na ok 2mm, a dookoła jest sina obwódka na ok 1 cm. Czy ta zmiana na nodze może mieć coś wspólnego z łysieniem i ranką?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie można tego wykluczyć, choć może być to zmiana skórna o zupełnie innej niegroźnej etiologii. Wskazana konsultacja z dermatologiem.