Łysienie plackowate u epileptyczki

Jestem epileptyczką, po braniu Topamaxu(mała dawka)wystąpiło u mnie łysienie placko..Leki przestałam brać na początku 1.14.Stosowałam wcierki od derm.,szampon Dermena,brałam Vitalpil,Biotynę,tran,drożdze,itd,piję skrzyp,pokrzywę,wcierałam Aplicort E,także Novoxidyl,dużo odzywek przeciw i pobudzających porost!Łysina nie tylko nie odrasta,ale rozszerza się,a minęło ponad pół roku. Włosy wypadają garściami,są przerzedzone.Wykluczyli tarczycę,robaki,grzybicę.Z tyłu jestem prawie łysa!Biorę też pół tab.relanium 5 mg na noc.Dermat.twierdzi, że to autoagresja organizmu(ale od sierpnia już się bardzo uspokoiłam),przepisała naświetlanie.KOMPLETNIE NIC NIE POMAGA!Co mam robić?- - Karolina

Witam. Autoagresja organizmu to nie agresywne zachowania danego pacjenta, ale pewne zaburzenia w obrębie układu odpornościowego, które doprowadzają do tego, że organizm atakuje własne zdrowe tkanki doprowadzając np. do wypadania zdrowych włosów. Aby stwierdzić tego typu zaburzenia konieczne jest jednak wykonanie szeregu dodatkowych badań. Proponuję wykonywanie diagnostyki pod kierunkiem dermatologa.