Łysienie u 24-latka a leki zatrzymujące proces utraty włosów

Witam, piszę z powodu problemu z łysieniem. Mam 24 lat. Stan mojej głowy wygląda następująco, przerzedzające się włosy na czubku głowy już w znaczącym stopniu oraz towarzyszące temu duże zakola. Jestem dość nieśmiałą osobą stąd też nie byłem z tym problemem u specjalisty. Z tego co wyczytałem jest łysienie androgenowe. Jest wiele opinii, że dobrym lekiem na tą przypadłość jest propecia lub proscar. Proszę mi odpowiedzieć, czy lek ten nie powoduje rządnych niebezpiecznych skutków ubocznych.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy wskazują na występowanie łysienia androgenowego. Nie można jednak wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Proszę przełamać wstyd oraz udać się na wizytę do specjalisty. Lekarz wdroży terapię adekwatną do obecnego stanu klinicznego.